Węgry mają długą tradycję produkcji wina, która sięga czasów, gdy kraj ten był częścią Imperium Rzymskiego. Pomimo burzliwej historii, związanej z wojnami, okupacjami, zmianami granic i atakiem filoksery, winiarstwo na Węgrzech nigdy nie zanikło. Kiedyś każdy europejski dwór królewski posiadał rozległe winnice uprawiające węgierskie wina, zwane "złotym winem tokaji". Około stu lat temu Węgry były jednym z głównych producentów wina w Europie. Przez wieki kraj ten utrzymuje swoją renomę jako producent wysokiej jakości win. Warto zaznaczyć, że miejscowi producenci wina są bardzo innowacyjni. Węgierskie wina stają się coraz bardziej dostępne w sklepach i restauracjach na całym świecie.

Węgry

Bogactwo węgierskich win

Większość ludzi kojarzy wina węgierskie głównie z winami deserowymi. Jednak prawda jest taka, że przeważają tutaj wina wytrawne. Oczywiście na liście znajdują się również wina półwytrawne i półsłodkie. Producentom win wysokiej jakości nie brakuje także wina stołowych, z którymi związane są wyjątkowe smaki. Szczęśliwie, węgierskie wina stają się coraz bardziej dostępne w Polsce, szczególnie w naszych sklepach Kondrat Wina Wybrane. Pamiętajmy, że najlepsze węgierskie wina to te, które przypadają nam do gustu!

Nasz asortyment win

Importujemy wina wysokiej jakości z najważniejszych regionów winiarskich na świecie. Nasza oferta obejmuje różnorodne odmiany winorośli, począwszy od popularnego cabernet sauvignon po lokalne odmiany jak loureiro. Naszym priorytetem jest zapewnienie korzystnego stosunku jakości do ceny, abyście mogli cieszyć się wyjątkowymi winami bez przepłacania. Zachęcamy do skorzystania z naszej rosnącej i aktualizowanej oferty win online.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl