Włochy posiadają długą i bogatą historię związaną z winem, która sięga tysiące lat wstecz. Włoskie wino od dawna stanowi nieodłączny element włoskiej kultury. Kiedy Grecy po raz pierwszy dotarli do Włoch w VIII wieku p.n.e., przynieśli ze sobą sztukę produkcji wina oraz techniki, które znacząco przyczyniły się do jej rozwoju. Rzymianie, zdając sobie sprawę z wyjątkowego smaku dojrzałych włoskich win, jako pierwsi wprowadzili przechowywanie ich w drewnianych beczkach. Wspierali także rozwijającą się wiedzę winiarską, poświęcając czas na klasyfikację różnych odmian winogron oraz zgłębianie tajemnic klimatu i terroir.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wina pochodzące z północnych obszarów winiarskich Włoch wyróżniają się swoją elegancją oraz wyraźną kwasowością. To efekt tego, że winnice znajdują się na stosunkowo dużej wysokości, a dodatkowo doświadczają znaczących zmian temperatury w ciągu dnia.

Jednak najbardziej renomowane włoskie wina pochodzą z regionów środkowych Włoch. Ten obszerny region obejmuje Apeniny Toskańsko-Emiliańskie oraz Apeniny Abruzzi, które przecinają go na wskroś. Te góry przeradzają się w malownicze wzgórza i niziny, które rozciągają się w kierunku wschodnich i zachodnich wybrzeży morskich.

Sklep z winem włoskim

Sprowadzamy do kraju wyśmienite wina z większości renomowanych regionów winiarskich na świecie. W naszej ofercie znajdziesz różnorodność odmian winorośli, począwszy od popularnego cabernet sauvignon aż po lokalny loureiro.

Naszym głównym celem przy selekcji win jest zapewnienie jak najlepszego stosunku jakości do ceny, abyście Państwo mogli cieszyć się doskonałymi trunkami bez nadmiernego obciążenia portfela. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą win online – zapewniamy, że jest ona regularnie rozszerzana i aktualizowana, aby sprostać Waszym oczekiwaniom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl