Wina pochodzące z Rumunii rzadko bywają wytrawne; znacznie częściej spotyka się tu trunki o smaku półwytrawnym, półsłodkim i słodkim. Zarówno białe, jak i czerwone wina są starannie przygotowywane. Charakteryzują się pewnym uproszczeniem, które wynika z pewnych ograniczeń klimatycznych, takich jak wiosenne przymrozki, letnie susze i jesienne deszcze, które wpływają zarówno na smak winogron, jak i na techniki produkcji wina.

Rumunia

Niemniej jednak Rumunia jako kraj winiarski utrzymuje konkurencyjne ceny, co jest korzystne dla konsumentów, a jej wina nie tylko zachwycają swoim smakiem, ale również bogatą historią, którą mają do zaoferowania producenci.

Wina z Rumunii w WINE&more

W WINE&more szczególną uwagę przykładamy do zapewnienia różnorodności rumuńskich win w naszej ofercie. Z jednej strony oferujemy trunki wyprodukowane ze szczepu Cabernet sauvignon, co pozwala na łatwe porównanie ich z winami tej samej odmiany pochodzącymi z innych krajów i mikroklimatów. Z drugiej strony nie zapominamy o szczepach lokalnych i autochtonicznych, które stanowią ważną część rumuńskiego winiarstwa.

Zakup rumuńskiego wina w naszym sklepie internetowym to drugi, obok odwiedzenia samej Rumunii, sposób na odkrycie bogactwa winiarskiego tego kraju. Nie przegap tej okazji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl